DESIGN/DIY/INTERIORS

Poster kulinarny, multirama – dekoracja do kuchni. Zrób to sam!

O zgrozo opuściłam się ostatnio w pisaniu! Przepraszam i jednocześnie dziękuję, że są osoby, które niemalże każdego dnia ponaglają mnie „kiedy nowy post”, „nie mam co czytać, mogłabyś w końcu napisać coś nowego”. Wow, mega Wam dziękuję! Dziś za dużo czytania nie będzie, ale będą zdjęcia i przepis jak zrobić coś z niczego. Jest to kolejny post diy – zrób to sam. Dziś mój pomysł na aranżację pustej ściany w kuchni, czyli poster kulinarny.

Od dzieciństwa mam tendencję do zbierania wycinków z gazet. Ciekawe artykuły, wywiady, przepisy, albo po prostu zdjęcia. Nazbierałam tego pokaźną kolekcję i nadszedł ten dzień, kiedy musiałam zdecydować, co z tym zrobić. Miałam dwie opcje: wywalić na makulaturę, albo dać im nowe życie. Jednocześnie denerwowała mnie pusta ściana w kuchni więc postanowiłam zrobić poster kulinarny.

Przy niewielkich nakładach pracy zrobiłam dekorację idealną do kuchni połączonej z jadalnią. Wisi ona już na swoim miejscu ładnych kilka lat i jeszcze mi się nie znudziła i z pewnością zostanie tu na długo, gdyż jest ujęta w projekcie mojej nowej kuchni. O dotychczasowych pracach remontowych informowałam Was niedawno i zdradziłam, co nie co z nowej kuchni.

Ty też możesz przygotować swój niepowtarzalny poster kulinarny.

Potrzebujesz:

  • wycinki z gazet / zdjęcia własnego autorstwa
  • białe kartki (jako tło do mniejszych zdjęć)
  • klej / taśma dwustronna
  • ramki do zdjęć w różnych rozmiarach / gotowa multirama

Przygotowanie:

Poster kulinarny jest banalny w wykonaniu. Dobierasz zdjęcia wielkością do ramek. Możesz je dowolnie przycinać, zestawiać ze sobą i sklejać tworząc kulinarny collage. Dobrze jest przykleić wybrane zdjęcia do białej kartki, która posłuży za tło. Dzięki temu uzyskasz delikatny efekt passe-partout. Możesz skorzystać z gotowych multiram dostępnych w sklepach, jak też z pojedynczych ramek. Sposób powieszenia na ścianie zależy od wybranej opcji, jednak to właśnie wybierając pojedyncze ramki, masz największe pole do popisu względem prezentacji. Możesz stworzyć swoją autorską multiramę, w dowolnym kształcie i wielkości.

Efekt:

Nie każdemu pewnie przypadnie do gustu codzienne patrzenie na zdjęcia kulinarnych specjałów. Głównie chodzi o ryzyko uczucia ciągłego głodu, co przyznam, że udziela mi się bardzo często, a mimo to uwielbiam ten kulinarny poster. Sami zobaczcie jak to wygląda.

I jak? Jeśli chcesz mieć taki poster, do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *