DESIGN/DIY/INTERIORS

Skrzynia skarbów w pokoju kąpielowym – DIY

Czy jest możliwe posiadanie kawałka morza we własnym domu na Mazurach? O tak! Skrzynia skarbów może być tego przykładem, a jako symbol piratów na wodach mórz i oceanów idealnie sprawdzi się jako dekoracja w pokoju kąpielowym.

Pokazywałam Wam już nowe oblicze domu, jednak nie zdradzałam wyglądu łazienek. Głównie ze względu na ich kolorystykę, czyli dominację brązów i beżów, które jak już wiecie, nie są moimi ulubieńcami. Podczas remontu wyeliminowałam niepożądane kolory, gdzie tylko było to możliwe. Wstępną wizję łazienek miałam w głowie i wiedziałam, że realizacja moich planów jest sprawą bardzo odległą. Tak się składa, że lubię pirackie klimaty, skrzynie, czaszki i listy w butelkach, a jedna z łazienek idealnie wpisuje się w ten styl. Tak oto w moim pokoju kąpielowym stanęła skrzynia skarbów. Jak ją zrobić?

Tego potrzebujesz:

 • Skrzynia (wielkość dowolna)
 • Morski piasek
 • Muszelki
 • Kamienie
 • Lampki LED (girlanda, na baterie)
 • Folia do zabezpieczenia dna skrzyni
 • Taśma dwustronna
 • Kartony i inne większe pojemniki do wypełnienia skrzyni

Przygotowanie:

 1. Dno i boki skrzyni wyłóż folią, możesz ją przykleić taśmą dwustronną. Zapobiegnie to przedostawaniu się piasku poza skrzynię.
 2. Nie miałam wystarczającej ilości piasku, który by wypełnił skrzynię w całości. Przydały mi się tu kartonowe pudełka, które ułożyłam bezpośrednio na folii.
 3. Wsyp piasek, a następnie ułóż na nim kamienie i muszle.
 4. Duże kamienie postaraj się ułożyć tak, aby blokowały pokrywę skrzyni i nie można było jej do końca zamknąć.
 5. Na koniec poprzeplataj stworzoną kompozycję girlandą z lampkami LED.
 6. W niewidocznym miejscu ukryj włącznik girlandy(pojemniczek z bateriami). U mnie idealnie sprawdziła się tu pokrywa skrzyni, którą wystarczy podnieść do góry, a następnie zapalić lub zgasić lampki.

Skrzynia skarbów:

Jeśli wszystkie punkty z listy są wykonane, zapewne jesteś już szczęśliwym posiadaczem lub posiadaczką swojej spersonalizowanej skrzyni skarbów.

Moja prezentuje się tak:

Jak się podoba moja skrzynia skarbów w pokoju kąpielowym?
Lubisz takie morskie, trochę pirackie klimaty?

2 thoughts on “Skrzynia skarbów w pokoju kąpielowym – DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *